yükleniyor


Web Sayfasının Firmalar Açısından Önemi

Modern çağın gerekleri yerine getirilerek oluşturulan, günümüze uygun bir teknolojiyle ortaya konan, estetik kaygı ve güzel görünüm esaslı, dijital dünyaya hitap edecek görsel web inşasına web tasarım denilmektedir. Klasik grafik tasarımdan farklı olarak bilgisayar literatüründe bu işin html programlama diline çevrilmesi gerekir. Bu işi gerçekleştiren uzman kişilere de webmaster ya da web tasarımcısı denilmektedir. Web tasarım dijital dünyada yer alan herkes için dışa açılan bir pencere ya da kendini ifade etmeye yarayan çok önemli bir araç olarak düşünülebilir. Dolayısıyla Ankara web tasarım sektörü bu anlamda fazlasıyla ön plana çıkmakta ve çok büyük önem arz etmektedir.

Web Tasarımın Önemi

Web tasarım birçok firma, marka veya şahıs açısından öncül ve formal bilgi kanalı haline gelmiştir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte internet hızının da ziyadesiyle fazlalaşması Ankara web tasarım imkanı açısından tasarımcılara birçok yenilik imkanı sunmaktadır. Örneğin yüksek depolama boyutlarına sahip fotoğrafların ve videoların kullanıcıya ulaştırılması kolaylaşmıştır. Birçok kişi istediği türden ve fazlasıyla vakit alabilecek işleri, oturduğu yerden kolay bir şekilde halletmektedir. Bu yüzden etkin ve verimli bir şekilde dijital dünyada yer almak isteyen firma ve markalar, Ankaraweb tasarım yatırımlarını elden geldiğince arttırmışlardır. Baş döndürücü bir hızla değişen teknoloji doğrultusunda değişen web tasarım trendleri şu şekildedir:

·         Eskiden daha küçük punto ve yazılar kullanılır iken şimdilerde daha büyük yazı ve puntolar kullanılmaktadır.

·         Eskiden minik bir şekilde kullanılan tasarımlar, günümüzde daha geniş ve ortalanmış bir biçimde kullanılmaktadır.

·         Eskiden küçük görseller tercih ediliyor iken zamanımızda büyük ve etkileyici görseller rağbet görmektedir.

·         Web sitesinde yer alan siteye ait sosyal medya linkleri ve kullanımı fazlasıyla yaygınlaştı.

·         Web sitelerinde önceden sıklıkla kullanılan introlar günümüzde kullanılmamaktadır. Çünkü şu anda kullanıcı bir an evvel muhatap sayfaya ulaşmak istemektedir.

·         Birden fazla dilin kullanımına uygun sitelerde eskiden bayrak kullanımı yaygınken şimdilerde tr veya en gibi kısaltmalar kullanılmaktadır.

·         İletişim bilgilerinde eskiden sadece adres bilgileriyle yetinilirken şimdilerde Google maps ve daha birçok ulaşım unsuru web sitesinin iletişim bölümüne eklenebilmektedir.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 0312 911 30 63

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!