yükleniyor


Ankara Kurumsal Web Site Tasarımı

Web tasarım hizmetlerinin, farklı çeşitlere ve dizayn opsiyonlarına ayrılarak Ankara web tasarım oluşturmak veya yaptırmak isteyenlerin zevklerine hitap etmesi hedeflenmektedir. Web tasarım hizmetleri; geniş kapsamlı ve uzun bir sürece sahip, site kapanmadığı sürece devam eden hizmetlerdir. Tüm bunları birlikte değerlendirecek olursak; web tasarım hizmetleri, bütüncül bir organizasyonu içinde barındırmaktadır. Web sitesi tasarımı yapan firmanın tasarımın yanında anlık güncellemeler ve yedeklemeler konusunda da gelişkin ve yetkin olması gerekmektedir. Ankara web tasarım; içinde bulunulan sektöre, gelişen teknolojiye ve zamana göre değişebilen isteklere göre şekil alabilmektedir.

Web Tasarımı Nedir?

Web tasarımı, bir web sitesinin dış yüzü, sitenin nasıl göründüğüne dair ipuçları veren en önemli göstergesi ve web sitesinin hangi sektörde yer aldığına dair verileri ortaya koyan bir internet yüzey planlayıcısıdır. Grafik ve metinlerin bir arada olduğu web tasarıma, kısaca kişi veya kurumların dijital dünyada görünen yüzü denilebilir.

Herhangi bir ortamda veya mekanda ilk kez tanıştığımız bir kişi hakkında dış görünüşünden nasıl ki kişiliği ve karakteri hakkında fikir edinmeye çalışırsak aynı şekilde web tasarım da web sitelerinin hangi amaçla kurulduğunu ve hedef kitlesinin kimler olduğunu ortaya koyan en belirgin araçlardan biridir.

Web sitesinin internet tarayıcılarının görüntüleyebileceği şekilde dizayn edilmesine denilen web tasarımı, html dilinde olup web tasarım işin uzmanları tarafından yapılmaktadır. Bu kişilere webmaster ya da web tasarımcısı denilmektedir. Kaliteli ve uyumlu bir web tasarımı, web sitesinin hedef kitlesine yönelmesinde en önemli faktörlerden biri olup özellikle kullanıcı dostu dizayna sahip siteler kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Web Tasarım Faktörleri

                Web site tasarımında web sitesinin kalitesini belirleyen ve etkileyen oldukça fazla web tasarım faktörü bulunmaktadır. Ankara web tasarım faktörleri şu şekilde sıralanabilir:

·         Düzen         

Web sitesinde seçilen grafik ve metinlerin gözü fazla yormayacak boyutta ve formatta belli bir düzende olması gerekir. Aranılan bilgiye istenilen sürede ulaşmada düzen önemlidir. Bu özellik sayesinde kullanıcı web sitesinde daha fazla vakit geçirir.

·         Renk

Renk seçimi kurumsal kimliğe ve markanın oluşturmak istediği imaja uygun bir şekilde seçilmelidir.

·         Grafik

Sayfanın açılma hızını olumsuz yönde etkilemeyen grafik, fotoğraf veya simgelerin kullanılması mühimdir.

              ·         Font

Yazı tipleri, web site tasarım kalitesinde son derece etkili olmaktadır.Web tarayıcılarına uygun fontların seçimi gerekir.

·         İçerik

Hedef kitlenin eğilimi ve potansiyel ziyaretçi tercihleri doğrultusunda özgün ve kaliteli içeriklerin web sitesinde yer alması son derece önemlidir.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 0312 911 30 63

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!