yükleniyor


İnternet Sitelerinde Dikkat Edilmesi Gereken 6 Önemli Nokta

Estetik bir kaygı güdülen ve belli amaçlar doğrultusunda kanalize edilen, çağdaş dizayn araçları kullanılarak yapılan dijital dünyadaki görünüm unsurlarının birleşimine web tasarım denmektedir. Ankara web tasarım sürecinin tamamlanmasıyla birlikte web siteleri kullanıma hazır hale gelmektedir. Tüm bu süreçler yerine getirildiğinde kullanıcılar bir web tarayıcısı aracılığıyla internet üzerinden web sitelerine ulaşabilmektedirler. Bir web sitesi planlanırken veya geliştirilirken mutlaka onun kullanıcıları da hesap edilerek dizayn edilmeli ve tasarlanmalıdır. Bu şekilde planlanan ve dizayn edilen web siteleri etkileşime daha açık bir hale gelmekte ve daha fazla ziyaretçiyi bünyesine çekmektedir. Görsellik ve güzel görünüm, web site tasarımcısı tarafından olmazsa olmaz ilkelerdir. Kullanıcı dostu Ankara web tasarım gerçekleştirebilmek için dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekilde sıralanabilir:

·         Site Haritası

Sitenin web tasarımına yönelik mimari planlama yapılandırılırken menüler ve diğer site yönlendirme araçları kullanıcıların nasıl arama yaptıkları, web sitesine ne şekilde göz attıkları dikkate alınarak oluşturulmalıdır. Site haritası; kullanıcılar için etkin ve verimli, ihtiyaç duydukları bilgiyi yalın bir şekilde bulmaya hedefli, sitenin içinde rahatlıkla hareket etmeye yardımcı olacak şekilde dizayn edilmelidir.

·         Multimedya

Web sitesi tasarımında ilgili video ve ses içerikleri kullanıcıların basit ve süratli bir şekilde siteyi kavramasına ve hedeflerine gitmesine yardımcı olabilir. Bu hadise, ziyaretçilerin web sayfasında daha fazla vakit geçirmelerine ön ayak olur.

·         Teknoloji

Teknolojideki güncel gelişmelerden yararlanılarak yenilikçi bir anlayışla ve zamanının ihtiyaçlarına cevap verebilecek hatta daha da ötesi geleceğe yönelik varsayımlar da planlanılarak oluşturulan web siteleri daima dinamik ve taze kalabilmekte; ziyaretçilerini fazlasıyla memnun edebilmektedir.

·         Uyumluluk

Sayfanın doğru bir şekilde görüntülenmesini sağlamak, her seferinde aynı performansı alabilmek için farklı tarayıcılarda ve işletim sistemlerinde sorunsuz bir biçimde çalışabilecek bir Ankara web tasarım oluşturmakla gerçekleştirilir.

·         İnteraktif

Tasarım konusunda en iyi tecrübe siteyi kullananlardan elde edilebilir. Dolayısıyla web tasarımı konusunda kullanıcı yorumlarından faydalanılıp web sitesinin o yönde bir değişim ve gelişim yaşaması ziyaretçi sayısını ve sitenin tavsiye edilirliğini arttırır. Bu bağlamda sürekli ziyaretçilerle etkileşim içinde kalmak, daha fazla kullanıcıya hitap edebilmeyi sağlar.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 0312 911 30 63

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!